Menu Zamknij

Nagrzewnica K-00201

Nagrzewnica gazowa K-00201CF 75 zasysa dołem powietrze, które jest podgrzewane za pomocą palnika gazowego a następnie wydmuchiwane przy użyciu wentylatora promieniowego. Nagrzewnica CF75, dzięki specjalnej konstrukcji są w szczególności polecane do ogrzewania zwierząt w budynkach inwentarskich. Nagrzewnice zasilane są gazem ziemnym lub gazem LPG, moc maksymalna to 75 kW.

Nagrzewnica CF 75 została zaprojektowana specjalnie do ogrzewania budynków inwentarskich:

– z drobiem
– z trzodą chlewną
– z kozami
– z owcami


Nagrzewnica może być wykorzystywana w szklarniach do wytwarzania dwutlenku węgla CO2 dla roślin hodowanych w obiektach zamkniętych .

CF 75 zasysa dołem powietrze, które jest podgrzewane za pomocą palnika gazowego a następnie wydmuchiwane przy użyciu wentylatora promieniowego. W urządzeniu nie ma wymiennika ciepła, powietrze ogrzewa się bezpośrednio w otwartej komorze spalania dlatego sprawność nagrzewnicy jest bardzo wysoka. Przepływ 2.100 m°3;/h odpowiednio dobrany do ogrzewania budynków inwentarskich nie powoduje nadmiernych ruchów powietrza, które mogły by unosić z podłoża drobne zanieczyszczenia a zarazem pozwala na dystrybucję ciepła na duże odległości.

Zalety nagrzewnicy CF75:

– niezawodny zapłon iskrowy
– wytrzymała konstrukcja
– zasilanie LPG lub gazem ziemnym (zestaw przezbrojeniowy w standardzie)
– wydajny wentylator promieniowy
– kontrolka LED – daje informację o prawidłowym funkcjonowaniu
– termostat przegrzania
– elektroniczna płytka sterująca
– opcja grzania lub wentylacji
– termostat wychłodzenia
– palnik LPG lub palnik na gaz ziemny
– uszczelniona skrzynka elektryczna
– nagrzewnica przeznaczona do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku
– wzmocnione drzwiczki inspekcyjne
– możliwość podłączenia termostatu pomieszczeniowego
– przełącznik trybu grzania i wentylacji
– uszczelniona dławnica przewodu

Nagrzewnica CF75:

– Wytwarza oraz utrzymuje ciepły mikroklimat w ogrzewanym budynku. Aby zapewnić optymalne warunki dystrybucji ciepłego powietrza zaleca się montaż jednego urządzenia co 20 metrów.
– Urządzenia mogą być włączane niezależnie od siebie co pozwala na ogrzanie tylko tych stref w których znajdują się zwierzęta. Takie rozwiązanie znacznie redukuje koszty ogrzewania.
– Posiada obudowę która jest odporna na agresywne środowisko panujące w budynkach inwentarskich. Nagrzewnica jest dostępna w dwóch wersjach: w obudowie ze stali nierdzewnej oraz w obudowie ocynkowanej
– Wyposażona jest w termostat wychłodzenia. Termostat służy do wychłodzenia nagrzewnicy po wyłączeniu co znacznie wydłuża żywotność urządzenia oraz zastosowanych w nim podzespołów.
– Jest wyposażona w elektroniczny sterownik który na bieżąco śledzi proces spalania. Wszystkie ewentualne błędy sygnalizuje dioda LED znajdująca się na obudowie.
– Opcja montażu wewnątrz pomieszczenia: Urządzenie zawieszone na łańcuchach, zasysa powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje, wymagana bardzo dobra wentylacja
– Opcja montażu wewnątrz pomieszczenia: Urządzenie zamontowane na dedykowanych wspornikach, zasysa powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje, wymagana bardzo dobra wentylacja
– Opcja montażu na zewnątrz: Urządzenie zamontowane na zewnątrz na dedykowanych wspornikach, możliwość zasysania powietrza z pomieszczenia